Syksy 2024

Päivitämme parhaillaan lukujärjestystä!

*Lukujärjestyksessä tunnit, jotka on merkattu tähdellä ovat suljettuja ryhmiä, joihin voi hakeutua mukaan koetanssin perusteella.

Haaga

Nuijamiestentie 3A, 2.krs. 00400 Helsinki

Maanantai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

15.00-16.00 Melody 1 soolot / VL
16.00-17.00 Loiste (11-13v) showtanssin jatkotaso / VL
17.00-17.30 Ametistit showtanssin koreografia* / VL+KP
17.30-18.30 Showelementit (12v+) edistyneet / VL
18.30-19.45 Showtanssin (16v+) edistyneet / VL
19.45-20.30 Mirage (16-19v) showtanssin koreografiaryhmä*/VL
20.30-21.00 Harmony 1 Tähdet koreografia* / VL+KP

Haaga Helmisali

15.00-16.00 Melody 2 soolot / KP
16.00-17.00 Loiste (10-12v) nykytanssin perustaso / KP
17.00-17.30 Spinellit nykytanssin koreografia* / KP
17.30-18.30 Tanssiakrobatia (10v+) jatkotaso / EL
18.45-20.00 Showtanssin tekniikka (12v+) edistyneet / EL
20.00-20.30 Rubiinit showtanssin koreografia* / EL+IS
20.30-21.00 Harmony 1 Kuut koreografia* / EL+IS

Haaga Jadesali

15.00-15.30 Soolot ja duot / EL 
15.30-16.30 Tähdet (9-11v) showtanssin jatkotaso / EL
16.30-17.00 Showelementit (8v+) perustaso / EL
17.00-17.30 Safiirit showtanssin koreografia* / EL+IS
17.30-18.30 Taikatanssi (5,5-7v) /KP
18.30-19.45 Nykytanssin tekniikka (14v+) edistyneet / KP
19.45-20.30 Eclipse Junior (14- 16v) nykytanssin koreografiaryhmä*/KP
20.30-21.00 Harmony 2 soolot* /KP

Haaga Platinasali

15.00-15.30 Soolot ja duot / HT
15.30-16.00 Soolot ja duot
16.00-17.00 Baletin (9-12v) alkeet / HT
17.00-17.30 Korallit Baletti koreografia* / HT
17.30-18.30 Kide (7-9v) baletin alkeisjatko / HT
18.30-19.00 Kehonhuolto / HT
19.00-19.30 Topaasit baletin koreografia* / HT
19.30-20.30 Nyky/showtanssin (20v+) alkeet / HT
20.30-21.00 Harmony 2 soolot* / HT

Tiistai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

15.00-15.30 Soolot ja duot / IS
15.30-16.00 Soolot ja duot / IS
16.00-17.00 Hohde (11-13v) baletin jatkotaso / IS
17.00-17.30 Pointe jatkotaso / IS
17.30-18.00 Ametistit baletin koreografia*  / IS
18.00-19.15 Baletin tekniikka (14v+) edistyneet / IS
19.15-19.45 Pointe edistyneet / IS
19.45-20.30 Fortuna junior (14-16v) baletin koreografiaryhmä* / IS
20.30-21.00 Serenade 2 (ja A) variaatiot* / IS

Haaga Helmisali

15.00-15.30 Soolot ja duot / MH
15.30-16.00 Soolot ja duot / MH
16.00-17.00 Tähdet (8-10v) showtanssin perustaso / MH
17.00-18.00 Tuike (7-9v) nyky/show alkeisjatko / MH
18.00-18.30 Korallit Show Haaga koreografia* /MH
18.30-19.00 Kehonhuolto / MH
19.00-20.00 Loiste (12-15v)  showtanssin jatkotaso / MH
20.00-20.30 Jadet Show Haaga koreografia* / MH
20.30-21.00 Soolot ja duot / MH

Haaga Jadesali

15.00-15.30 Soolot ja duot / NT
15.30-16.00 Soolot ja duot  / NT
16.00-17.00 Loiste (11-13v) showtanssin jatkotaso / NT
17.00-18.00 Taikatanssi (5,5-7v)/NT
18.00-18.30 Topaasit / nyky/showtanssin koreografia*/NT
18.30-19.45 Baletin (20v+) jatkotaso / MT
19.45-20.15 Pointe (20v+) perustaso / MT
20.15-21.00 Baletin elämys – (20v+) koreografia / MT

Haaga Platinasali

16.00-17.00 Nyky/showtanssin (9-12v) alkeet / VL
17.00-17.40 Satutanssi (3-5v) / VL
17.40-18.30 Säihketanssi (4,5-6v) / VL
18.30-19.30 Commercial (12v+) alkeet/perustaso /NT
19.30-20.45 Nyky/showtanssin (20v+) jatkotaso / VL
20.45-21.15 Nykytanssin elämys – koreografiaharjoitus (20v+) / VL

Keskiviikko, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

15.00-15.30 Soolot ja duot /MB
15.30-16.00 Balettielementit (10v+) alkeet / MB
16.00-17.00 Baletin (9-12v) perustaso / MB
17.00-17.30 Pointe perustaso / MB
17.30-18.00 Kristallit Baletti Haaga koreografia* / MB
18.00-18.30 Etude koreografia* / MB
18.30-19.30 Baletin tekniikka (12-15v) jatkotaso / MB
19.30-20.00 Pointe jatkotaso / MB
20.00-20.30 Serenade koreografia* / IS
20.30-21.00 Harmony 1 soolot* / IS

Haaga Helmisali

15.00-15.30 Soolot ja duot / KP
15.30-16.00 Soolot ja duot /KP
16.00-17.00 Loiste (10-12v) showtanssin perustaso / KP
17.00-17.30 Kristallit Show Haaga koreografia / KP
17.30-18.30 Kide (6-8v) baletin alkeet / KP
18.30-18.45 Zirkonit baletin koreografia* / KP
18.45-20.00 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet / TT
20.00-20.30 Rubiinit nykytanssin koreografia* / TT

20.30-21.00 Harmony 1 soolot* / TT

Haaga Jadesali

15.00-15.30 Soolot ja duot / PH
15.30-16.00 Soolot ja duot / PH
16.00-17.00 Dancemix (10v+) perustaso / PH
17.00-18.00 Tanssiakrobatia (12v+) edistyneet / PH
18.00-18.30 Kehonhuolto / PH
18.30-19.00 Kvartsit Show koreografia / PH
19.00-20.00 Commercial (16v+) edistyneet / PH
20.00-20.30 Soolot ja duot / PH
20.30-21.00 Harmony 1 soolot* / PH

Haaga Platinasali

16.00-17.00 Nyky/showtanssin (9-12v) perustaso / IS
17.00-17.30 Taaperotanssi (2-3v) /IS
17.30-18.10 Satutanssi (3-5v) / IS
18.10-19.00 Säihketanssi (4,5-6v)/IS
19.00-20.00 Baletin (20v+) alkeet /IS
20.00-20.30 Jadet ja Kvartsit Baletti Haaga koreografia*/MB
20.30-21.00 Harmony 1 soolot*  IS

Torstai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

15.00-15.30 Soolot ja duot /HJ
15.00-15.30 Soolot ja duot / HJ
16.00–16.30 Opaalit baletin koreografia* /HJ

16.30-17.00 Neoklassinen (8v+) alkeet / HJ
17.00-18.00 Kimalle (8-10v) baletin perustaso / HJ
18.00-19.15 Baletin tekniikka (16v+) edistyneet /HJ
19.15-19.45 Pointe edistyneet /HJ
19.45-20.30 Fortuna (16-19v) baletin koreografiaryhmä* /HJ
20.30-21.00 Serenade A variaatiot* /HJ

Haaga Helmisali

15.00-15.30 Soolot ja duot /JC
15.30-16.00 Melody 2 koreografia*/JC
16.00-17.00 Loiste (10-12v) Showtanssin perustaso / JC
17.00-17.30 Spinellit - Showtanssin koreografia* / JC
17.30-18.00 Harmony A koreografia* / JC
18.00-18.30 Harmony 2 koreografia* / JC
18.30-19.45 Showtanssin tekniikka (14v+) edistyneet / JC
19.45-20.30 Mirage Junior (14-16v) showtanssin koreografiaryhmä*/JC
20.30-21.00 Harmony A soolot* /JC

Haaga Jadesali

15.00-15.30 Soolot ja duot /KP
15.30-16.00 Melody 1 koreografia* / KP
16.00-17.00 Loiste (11-13v) nykytanssin jatkotaso /KP
17.00-17.30 Ametistit nykytanssin koreografia* /KP
17.30-18.30 Showelementit (10v+) jatkotaso /KP
18.30-19.30 Taikatanssi (5,5-7v) /KP
19.30-21.00 Nyky/showtanssin (20v+) edistyneet /MT
21.00-21.30 Nykytanssin elämys –koreografia (20v+) / MT

Haaga Platinasali

16.00-17.00 Baletin (9-12v) perustaso / LR
17.00-17.40 Satutanssi (3-5v) / LR
17.40-18.30 Säihketanssi (4,5-6v) / LR
18.30-19.30 Tuike (7-8v) nyky/showtanssi alkeet / LR
19.30-20.30 Commercial (12v+) alkeet / LR
20.30-21.00 Soolot ja duot / LR

Perjantai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

15.00-15.30 Soolot ja duot / MT
15.30-16.00 Etude 1 variaatiot* /MT
16.00-17.00 Hohde (10-12v) baletin perustaso /MT
17.00-17.30 Pointe perustaso / MT
17.30-18.00 Spinellit baletin koreografia* /MT
18.00-19.15 Baletin tekniikka (12v+) edistyneet /MT
19.15-19.45 Pointe edistyneet / MT
19.45-20.15 Rubiinit baletin koreografia* /MT
20.15-20.45 Serenade 1 variaatiot* /MT

Haaga Helmisali

17.00-18.00 Tähdet (8-10v) showtanssin perustaso /MP
18.00-18.30 Kehonhuolto /MP
18.30-19.00 Opaalit show/nykytanssin koreografia* /MP

Haaga Jadesali

16.00-16.30 Soolot ja duot /LP
16.00-17.00 Kimalle (9-11v) baletin jatkotaso /LP
17.00-17.30 Pointe alkeet /LP
17.30-18.00 Safiirit baletin koreografia* /LP
18.00-19.00 Baletin (20 v+) perustaso /LP
19.00-19.30 Baletin elämys –koreografiatunti (20 v+) /LP

Haaga Platinasali

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Lauantai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

9.00-.9.30 Baletin soolot ja duot   / LP 
9.30-10.30 Balettielementit (12v+) jatkotaso /LP
10.30-11.30 Neoklassinen (10v+) perus/jatkotaso /LP
11.30-12.30 Neoklassinen (16v+) edistyneet /LP

12.30-13.00 Soolot ja duot / OT
13.00-14.00 Neoklassinen (12v+) edistyneetv/ OT

14.00-16.00 Timantit koreografia* /SR

17.00-21.00 Teatterin tapahtumat

Haaga Helmisali

9.00-9.30 Soolot ja duot / LR
9.30-10.30 Commercial (12v+) jatkotaso / LR
10.30-11.30 Tanssiakrobatia (14v+) edistyneet / LR
11.30-12.00 Kehonhuolto /LM
12.00-12.30 Heels (12v+) alkeet/perustaso / SR

12.30-13.00 Soolot ja duot / SR

13.00-13.30 Soolot ja duot / SR      

13.30-14.00 Heels (16v+) edistyneet / SR

Haaga Jadesali 

9.00-9.30 Soolot ja duot / LM

9.30-10.10 AIkuinen-lapsitanssi (1,5-3v) / LM
10.10-11.00 Tanssitemppuilu (4-6v) /LM
11.00-11.30 Smaragdit koreografia / SR
11.30-12.00 Heels (14v+) jatkotaso / SR

12.00-12.30 Soolot ja duot / LM

12.30-13.00 Pilates /LM
13.00-14.00 Tähdet (8-10v) nykytanssin perustaso /LM
14.00-14.30 Tanssiakrobatia (8v+) alkeet /LM
14.30-15.00 Soolot ja duot /LM
15.00-16.00 Tähdet (9-11v) nykytanssin jatkotaso /LM
16.00-16.30 Safiirit nykytanssin koreografia* /LM
16.30-17.00 Soolot ja duot /LM

Haaga Platinasali

10.00-10.40 Satutanssi (3-5v) / OT 

10.40-11.30 Säihketanssi (4,5-6v) / OT

11.30-12.30 Taikatanssi (5,5-7v) / OT 

Sunnuntai, Haaga

Haaga Kristalli teatterisali

10.00-13.00 Helsinki Junior Ballet /joka toinen viikko, tarkat ajat sovitaan kauden alussa

13.00-14.00 Soolot ja duot / IS / joka toinen viikko, tarkat ajat sovitaan kauden alussa

14.00-15.00 Yksityistunnit / IS / joka toinen viikko, tarkat ajat sovitaan kauden alussa

17.00-18.15 jatkobaletin tekniikka /MT

18.15-19.00 baletin Helmet koreografiaryhmä 20v+/ MT

19.00-20.00 Helmet show koreografiaryhmä 20v+ / MT - Tarkempi aika tarkentuu opettajan kanssa kauden alussa.

Haaga Helmisali

Varattavissa

16.00-18.oo Vipeltävän Siilin vauva- ja taaperotoimintaa

Haaga Jadesali 

Varattavissa

17.00-19.00 Häätanssikurssit / IS, MK

Haaga Platinasali

Varattavissa


Pakila

Oraspolku 9, 2. krs, 00680 Helsinki

Maanantai, Kvartsisali

15.30-16.00 Soolot ja duot / ON
16.00-17.00 Baletin (9-12v) alkeet / ON
17.00-17.40 Satutanssi (3-5v) / ON
17.40-18.40 Taikatanssi (5,5-7v)  / ON
18.40-19.40 Kide (7-9v) baletin alkeisjatko / ON
19.40-20.40 Baletin (20v+) alkeet /ON

Maanantai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Tiistai, Kvartsisali

15.00-15.30 Soolot ja duot /KP
15.30-16.00 Soolot ja duot (Kristallit) /KP
16.00-17.00 Tähdet (8-10v) showtanssin perustaso /KP
17.00-17.30 Kristallit Show koreografia* /KP
17.30-18.10 Satutanssi (3-5v)  /KP
18.10-19.00 Säihketanssi (4,5-6v) /KP
19.00-20.15 Nykytanssin (16v+) edistyneet /KP
20.15-21.00 Eclipse (16-19v) nykytanssin koreografiaryhmä* /KP

Tiistai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Keskiviikko, Kvartsisali

15.00-15.30 Soolot ja duot / SH
15.30-16.00 Soolot ja duot /SH
16.00-17.00 Baletin (13-18v) alkeet /SH
17.00-18.00 Taikatanssi (5,5-7v) /SH
18.00-19.00 Tuike (7-9v) nyky/showtanssi alkeisjatko / SH
19.00-19.30 Korallit Show Pakila koreografia* / SH
19.40-20.40 Nyky/showtanssin (20 v+) alkeet/perustaso /SH

Keskiviikko, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Torstai, Kvartsisali

15.30-16.00 Soolot ja duot /MP
16.00-17.00 Tähdet (9-11v) showtanssin jatkotaso /MP
17.00-17.30 Kehonhuolto /MP
17.30-18.30 Tuike (7-8v) nyky/showtanssi alkeet / MP
18.30-19.00 Zirkonit nyky/showtanssin koreografia* /MP
19.00-20.00 Nyky/showtanssin (10-15v) perustaso /MP

Torstai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Perjantai, Kvartsisali

16-17 Stage Intro 2, 10-12v. /IS, TS, TP
17-18 Stage Intro 1, 7-9v. /IS, TS, TP
18-19 Stage Intro 3, 13v+ /IS, TS, TP
19-20 Stage Academy, 13v+* /IS, TS, TP

Perjantai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Lauantai, Kvartsisali

12.30-15.30 Tanssisynttärit – varaa tila ja opetus omille juhlillesi! Lue lisää Tanssisynttäreistä.

Lauantai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Sunnuntai, Kvartsisali

Varattavissa omaa toimintaa varten.

Sunnuntai, Lounge-tila

Varattavissa omaa toimintaa varten.