Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Lukujärjestys syyskausi 2022

Syyskausi 15.8. – 11.12.2022

Ilmoittautuminen syyskaudella 2022 alkaa 20. toukokuuta 2022.

Lukkaria muokataan vielä toukokuun aikana. Ilmoittautuminen syksylle aukeaa 20.5. Tanssilan kevään 2022 asiakkaille ja 23.5. uusille asiakkaille.

Suluissa olevat tiedot ovat suosituksia. Tunnit kuitenkin avoimia kaikille. Esim. soolo/duot -tunnille voi ilmoittautua kuka vaan. Suluissa oleva ryhmä kertoo vain sen, että tämä aika voi sopia hyvin ko. ryhmän lukujärjestykseen.

Maanantai Kristallisali Metsälä
15.30-16.15 Show/nykytanssin Soolot ja duot
16.15-17.00 Ametistit -Showtanssin koreografia
17.00-18.00 Loiste (11-13 v) showtanssin jatkotaso (Ametistit)
18.00-19.00 Hohde (10-12 v) baletin perustaso (Spinellit, Etude,Serenade)
19.00-20.15 Show:n tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit)
20.15-21.00 Mirage (13 v+) showtanssin koreografiaryhmä (Rubiinit,Smaragdit)

Maanantai Helmisali Metsälä
18.00-19.00 Show-elementit (10+) (Melody, Harmony)
19.00-19.30 Hohde kärkitossu perustaso (Spinellit)
19.30-20.00 Spinellit -Baletin koreografia
20.00-21.00 Soolot/Duot (Spinellit)


Maanantai Jadesali Pakila
15.30-16.30 Soolot ja Duot
16.30-17.00 Safiirit - Showtanssin koreografia
17.00-18.00 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso (Safiirit)
18.00 -19.00 Taikatanssi (5,5-7 v)


Maanantai Haaga

15.30-16.10 Soolot ja Duot

16.10-17.10 Tähdet (8 - 10 v) showtanssin perustaso

17.10-18.10 Taikatanssi (5,5-7 v)

18.10 -19.00 Säihketanssi (4,5-6 v)
19.00-20.00 Nyky/showtanssin (9-14 v) alkeet
20.00-21.15 Baletin (20 v +) jatkotaso (Helmet Baletti)


Tiistai Kristallisali Metsälä
15.00-16.00 Soolot ja Duot
17.00-17.30 Opaalit -Baletin koreografia
17.30-18.30 Kimalle (8-10 v) baletin perustaso (Opaalit)
18.30-19.45 Baletin tekniikka edistyneet (13 v +) (Smaragdit)
19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (13 v +) edistyneet (Smaragdit)
20.15-21.00 Fortuna (13 v +) baletin koreografiaryhmä


Tiistai Metsälä Helmisali
17.00-17.40 Satutanssi (3-5 v)
17.40-18.40 Taikatanssi (5,5-7 v)
18.40-19.40 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko


Tiistai Haaga
15.00-16.00 Soolot ja Duot
16.00-17.00 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso
16.00-17.00 Tähdet (8-10 v) showtanssin perustaso
17.00-17.30 Korallit -koreografia (Intensiivi 1)
17.30-18.30 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko

18.30-19.30 Tuike (7-8v) nyky/show alkeet

19.30-20.30 Loiste (12-15 v) -showtanssin jatkotaso

20.30-21.00 Jadet -koreografia (Intensiivi 3)


Tiistai Haaga

15.45-16.45 Baletin (9-14 v) alkeet
16.45-17.35 Säihketanssi (4,5-6 v)
17.35-18.15 Satutanssi (3-5 v)
18.15-19.15 Taikatanssi (5,5-7 v)
19.15-20.15 Baletin (15 v +) perustaso
20.15-21.15 Baletin (20 v +) alkeet


Tiistai Pakila
17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v)
17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v)
18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v)


Tiistai Viikki
16.30-17.30 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko
17.30-18.10 Satutanssi (3-5 v)
18.10–19.10 Taikatanssi (5,5-7 v)


Keskiviikko Metsälä Kristallisali
14.45-15.15 Etude -Balettivariaatiot
15.15-16.30 Hohde (11-13 v) baletin jatkotaso (Ametistit)
16.30-17.00 Hohde kärkitossutyöskentely jatkotaso (Ametistit)
17.00-17.30 Ametistit - Baletin koreografia

17.30-18.30 Kide (7-9 v) -baletti alkeisjatko (Topaasit)

18.30-19.00 Topaasit -Baletin koreografia
19.00-20.15 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit)
20.15-21.00 Eclipse (13 v+) nykytanssin koreografiaryhmä (Smaragdit, Rubiinit, Melody)

Keskiviikko Haaga
14.45-15.15 Soolot ja Duot
15.15-16.15 Show-elementit (8+)
16.15-17.15 Tähdet (9-11 v) showtanssin jatkotaso
17.45-18.45 Tuike (7-8 v) nyky/show alkeet (Zirkonit)
18.45-19.15 Zirkonit Nyky/showtanssin koreografia
19.15-20.15 Nyky/showtanssin (15 v+) alkeet
20.15-21.15 Nyky/showtanssin (20 v+) perustaso


Keskiviikko Haaga

15.10-16.10 Hiphop (8+) perusteet

16.10-17.10 Tanssiakrobatia (8+) alkeet

17.10-18.00 Säihketanssi (4,5-6 v)
18.00-18.40 Satutanssi (3-5 v)
18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7v)
20.15-21.15 Nyky/showtanssin (20 v+) alkeet


Keskiviikko Pakila
17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v)
17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v)
18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v)


Torstai Metsälä Kristallisali
19.15-20.45 Nyky/Showtanssin (20 v +) edistyneet (Helmet Show)
20.45-21.15 Helmet Show (20 v +) -koreografiaryhmä


Torstai Haaga

15.45-16.15 Nyky/Showtanssin Soolot ja Duot

16.15-16.45 Kristallit -koreografia (Intensiivi 2)
16.45-17.45 Loiste (10-12v) -showtanssin perustaso (Kristallit)
17.45-18.45 Kide (6-8 v) baletti alkeet (Zirkonit)
18.45-19.00 Zirkonit-baletin koreografia
19.00-20.00 Commercial (12 +) perustaso (Harmony)
20.00-20.45 Harmony koreografia

Torstai Haaga
17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v)
17.50-18.50 Taikatanssi (5,5-7v)
18.50-19.50 Tuike (7-8 v) nyky/show alkeet
19.50-20.50 Baletin (15 v +) alkeet

Torstai Pakila
16.45-17.15 Melodyn soolot
17.15-17.45 Melodyn koreografia
16.45-17.45 Loiste (10-12 v) -nykytanssin perustas
17.45-18.45 Tanssiakrobatia (10 +) perustaso (Spinellit, Melody)
18.45-19.15 Spinellit -Nykytanssin koreografia


Perjantai Metsälä Kristallisali
15.45-16.15 Safiirit - Baletin koreografia
16.15-17.15 Kimalle (9-11 v) baletin jatkotaso (Safiirit)
17.15-17.45 Kimalle kärkitossu alkeet (Safiirit)
18.00-18.30 Kehonhuolto (Etude,Serenade, Safiirit, Rubiinit)
18.30-19.45 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Rubiinit +Serenade)
19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (12 +) edistyneet (Etude, Rubiinit,Serenade)
20.15-20.45 Serenade - Baletin koreografia

Perjantai Metsälä Helmisali
17.00-17.30 Soolot/duot
17.30-18.00 Rubiinit -Baletin koreografia


Perjantai Haaga

18.00-19.00 Tähdet (8-10 v) showtanssin perustaso (Opaalit)
19.00-19.30 Opaalit -Show/nykytanssin koreografia
19.30-20.30 Nyky/showtanssin (15 v+) jatkotaso (Kvartsit)
20.30-21.00 Kvartsit -koreografia (intensiivi 4)


Perjantai Haaga
17.00-17.30 Taaperotanssi 2-3 v
17.30-18.30 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko
18.30-19.30 Nyky/showtanssin (15 v+) perustaso
19.30-20.15 Soolot ja Duot
20.15-21.15 Baletin (20 v+) perustaso

Lauantai Metsälä Kristallisali
9.30-10.30 Soolot
10.30-11.30 Tähdet (9-11 v) showtanssin jatkotaso (Safiirit)
11.30-12.00 Safiirit - showtanssin koreografia
12.00-12.30 Spinellit - showtanssin koreografia
12.30-13.30 Loiste (10-12 v) showtanssin perustaso (Spinellit)
13.30-14.00 Kehonhuolto (Ametistit, Smaragdit, Spinellit)
14.00-15.00 Loiste (11-13 v) nykytanssin jatkotaso (Ametistit)
15.00-15.45 Ametistit - Nykytanssin koreografia
16.00-16.45 Latinoshow alkeet-perustaso (10+) (Ametistit)

Lauantai Metsälä Helmisali
8.45-9.15 Soolot ja duot
9.15-9.45 Topaasit -Nyky/showtanssin koreografia
9.45-10.45 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko (Topaasit)
10.45-11.45 Discotanssin ja akrobatian perusteet (8+) (Opaalit)
11.45-12.45 Tähdet (8-10 v) nykytanssin perustaso (Opaalit)
12.45-13.45 Neoklassinen tekniikka + koreografia (Etude, Serenade)
13.45-14.30 Rubiinit -Koreografia
14.30-15.30 Latinoshow jatkotaso (12+) (Rubiinit, Smaragdit)
15.30-16.15 Smaragdit -Koreografia
16.15-17.00 Latinoshow alkeet-perustaso (10+) (Ametistit)

Lauantai Haaga
09.30-10.10 AIkuinen-lapsi-tanssi (2,5-4 v)
10.10-10.50 Satutanssi (3-5 v)
10.50-11.40 Säihketanssi (4,5-6 v)
11.40-12.40 Taikatanssi (5,5-7 v)
12.40-13.40 Poikien tanssitemppuilu (4-6 v)


Sunnuntai Metsälä Kristallisali
11.00-12.15 Baletin tekniikka (12 +) edistyneet (Etude, Serenade)
12.15-12.45 Etude -Baletin koreografia
12.45-13.15 Serenade balettivariaatiot
13.15 - 13.45 Etude ja Serenade -Nykybaletin koreografia
13.45-14.15 Etude balettivariaatiot
18.00-19.30 Aikuisten nykymix -koreografia

Sunnuntai Helmisali
15.30-17.00 Latinoshown tiiviskurssit / nämä kuuluvat LatinoShow-tunteihin.
17.15-18.30 Nyky/showtanssin (20 v+) jatkotaso (Helmet Show)
18.30-19.30 Helmet Show (20 v +) -koreografiaryhmän harjoitus 1 krt / kk

Sunnutai Haaga

18.00-19.30 Baletin tekniikka (20 v +) edistyneet (Helmet Baletti)

19.30-20.00 Kärkitossutyöskentely (20 v +) edistyneet (Helmet Baletti)
20.00-20.45 Helmet Baletti (20 v +) -koreografiaryhmä



Opettajat

CH Charlotta Huima

IR Iina Ruohomäki

IS Iiris Salmenmaa

JK Julianna Kauhaniemi

JT Jenna Tervala

KP Karoliina Papinoja

LM Lara Müller

LP Laura Pentzin

MH Matleena Hyttinen

MK Martta Kuusela

MAK Maria Kangasaho

MP Milja Parhiala

MB Maria Beseghi

NM Nina Mamia

ON Oona Noras

SK Silja Kähkönen

SO Selena Ortiz de Zarate

MT Milena Tuominen

TT Tuisku Toivonen