Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Tanssilan lukujärjestys syksy 2021

Tanssila tarjoaa opetusta sekä viikkotunneilla että koreografia-, intensiivi- ja edustusryhmissä.

Hae ryhmiin!

Tanssilan koulutuspolku.PDF

Suluissa oleva edustusryhmän nimi tarkoittaa, että tämä tunti on suositeltu ko. ryhmälle. Tunti on kuitenkin normaaliin tapaan avoin kaikille tanssijoille eikä tunnille osallistuminen edellytä edustusryhmissä toimimista.


Maanantai

Metsälä, Kristallisali

15.30-16.15 Melody showtanssin koreografia / TT

16.15-17.00 Ametistit - Showtanssin koreografia / TT

17.00-18.00 Loiste (11-13 v) -showtanssin jatkotaso (Ametistit) / TT

18.00-19.00 Baletin tekniikka (10 v +) avoin taso 60 min (Etude, Serenade)

19.00-20.15 Show:n tekniikka (12 v +) edistyneet(Rubiinit, Smaragdit) /TT

20.15-21.00 Mirage (13 v+) - Showtanssin koreografiaryhmä /TT


Metsälä, Helmisali

15.30-16.00 Soolot ja Duot

17.15-18.15 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet

18.15 -19.15 Kide (6-8 v) -baletti alkeet

19.15-20.15 Aikuisten nyky/show perustaso


Pakila

16.00 - 16.30 Soolot ja Duot /KP

16.30-17.15 Safiirit - Nykytanssin koreografia /KP

17.15-18.15 Tähdet (9-11 v) -nykytanssin jatkotaso (Safiirit) / KP

18.15 -19.05 Säihketanssi (4,5-6 v) / KP

19.05-20.20 Aikuisten nyky/show jatko/edistyneet /KP


Tiistai

Metsälä, Kristallisali

15.00-16.00 Soolot ja Duot /IS

16.00-17.00 Hohde (10-12 v) -baletin perustaso (Spinellit) /IS

17.00-17.30 Opaalit -Showtanssin koreografia /KP

17.30-18.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso (Opaalit) / KP

18.30-19.45 Baletin tekniikka edistyneet (13 v +) (Smaragdit) / MB

19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (13 v +) edistyneet (Smaragdit)/MB

20.15-21.00 Fortuna (13 v +) -Baletin koreografiaryhmä / MB



Metsälä, Helmisali

15.30-16.00 Soolot ja Duot / KP

16.00-17.00 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko /KP

17.00-17.30 Hohde kärkitossutyöskentelyn perustaso (Spinellit) / IS

17.30-18.00 Spinellit - Baletin koreografia / IS

18.00-18.40 Satutanssi (3-5-v) / IS

18.40-19.30 Säihketanssi (4,5-6 v) / KP

19.30-20.00 Soolo ja Duot /KP


Haaga

16.30-17.30 Tähdet (9 - 11 v) -Showtanssin jatkotaso /SK

17.30-18.20 Säihketanssi (4,5-6 v) /SK

18.20-19.20 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet /SK Täynnä!


Pakila

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) /VN

17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v) /VN Lähes täynnä!

18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v) /VN Lähes täynnä!


Viikki

16.30-17.30 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko /MK

17.30-18.10 Satutanssi (3-5v) /MK

18.10–19.10 Taikatanssi (5,5-7v) / MK


Keskiviikko

Metsälä, Kristallisali

15.15-16.15 Soolot ja Duot /CH

16.15-17.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso /CH

17.15 - 17.45 Intensiivi 2 -koreografia /CH

17.45-18.45 Kide (7-9 v) -baletin alkeisjatko (Topaasit) /CH

18.45-19.15 Topaasit -Baletin koreografia /CH

19.15-20.30 Aikuisten nyky/show jatko-edistyneet / JT

20.30-21.00 Aikuisten Intensiivi Helmi Show /JT


Metsälä, Helmisali

16.00-17.00 Soolot ja Duot JT

17.05-17.45 Satutanssi (3-5 v) / JT

17.45-18.45 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet (Zirkonit) /JT

18.45-19.15 Zirkonit -Nyky/show koreografia /JT

19.15-20.15 Aikuisten baletti alkeet /CH


Haaga

16.10-17.10 Tähdet (9 - 11 v) -showtanssin perustaso /SK Täynnä!

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / SK Lähes täynnä!

17.50-18.50 Taikatanssi (5,5-7 v) /SK Täynnä!


Pakila

15.15-15.45 Soolot ja Duot /KP

16.30-17.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso /KP

17.30-18.30 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeet /KP

18.30-19.00 Melody soolot / KP

19.00-20.15 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit) /KP

20.15-21.00 Eclipse (13 v+) - Nykytanssin koreografiaryhmä /KP


Torstai

Metsälä, Kristallisali

15.15-15.45 Soolot ja duot /IS

15.45-16.15 Etude - Baletin koreografia /IS

16.15-17.30 Hohde (11-13 v) -baletin jatkotaso (Ametistit) / IS

17.30-18.00 Ametistit - Baletin koreografia / IS

18.00-19.00 Kimalle (8-10 v) -baletin perustaso (Opaalit) / MT

19.00-19.30 Opaalit - Baletin koreografia /MT

19.30-21.00 Aikuisten nykymix /MT


Metsälä, Helmisali

16.00-17.00 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso / IR

17.00 -18.00 Taikatanssi (5,5-7 v) / IR

18.00-18.30 Hohde kärkitossutyöskentely jatkotaso (Ametistit) / IS

18.30-19.15 Tanssi-improvisaatio (Melody, Harmony) / IS

19.15-19.45 Harmony koreografia

19.45-20.15 Harmony soolot


Pakila

16.00-16.30 Soolot ja duot / JT

16.30-17.30 Hiphop perustaso (7+) / JT

17.30-18.10 Satutanssi (3-5 v) /JT

18.15-19.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso (Spinellit) / JT

19.15-20.00 Spinellit - Showtanssin koreografia /JT

20.00-21.00 Aikuisten nyky/show alkeet /JT


Perjantai

Metsälä, Kristallisali

15.45-16.15 Safiirit - Baletin koreografia / TK

16.15-17.15 Kimalle (9-11 v) -baletin jatkotaso (Safiirit) /TK

17.15-17.45 Kimalle kärkitossutyöskentelyn alkeet(Safiirit) /TK

18.00-18.30 Kehonhuolto (Etude, Serenade, Safiirit) /TK

18.30-19.45 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude,Rubiinit +Serenade) / TK

19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (12 v+) edistyneet (Etude,Rubiinit, Serenade) /TK

20.15-20.45 Serenade - Baletin koreografia /TK


Metsälä, Helmisali

16.15-17.15 Soolot ja duot /SK+IS

17.15-17.30 Zirkonit - Baletin koreografia /SK+IS

17.30-18.30 Kide (6-8 v) -baletti alkeet (Zirkonit) /SK+IS

18.30-19.30 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso /SK

19.30-20.00 Soolot ja Duot /SK+IS

20.15-20.45 Rubiinit -Baletin koreografia / SK+IS


Lauantai

Metsälä, Kristallisali

10.00 -10.45 Safiirit - Showtanssin koreografia / CR + JT

10.45-11.45 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso (Safiirit) / CR

11.45-12.45 Loiste (10-12 v) -nykytanssin perustaso (Spinellit) /CR

12.45-13.30 Spinellit - Nykytanssin koreografia / CR + JT

13.30-14.00 Kehonhuolto 1 (Spinellit, Ametistit, Rubiinit, Smaragdit) /CH+IS

14.00-15.00 Loiste (11-13 v) nykytanssin jatkotaso (Ametistit) / CH

15.00-15.45 Latinoshow alkeet

15.15-16.15 Latinoshow jatkotaso (Rubiinit, Smaragdit)

16.15-17.00 Ametistit - Nykytanssin koreografia


Metsälä, Helmisali

9.30-10.10 Satutanssi (3-5 v) / VN

10.15-11.15 Taikatanssi (5,5-7 v) / VN

11.15-11.45 Soolot ja duot

12.00 - 12.30 Intensiivi 2 -koreografia

12.30-13.30 Neoklassinen tekniikka + koreografia (Etude, Serenade) /CH+IS

13.30-14.00 Intensiivi 3 -koreografia

14.00-15.00 Jazztanssin tekniikka

15.45-16.15 Soolot ja duot / CH + IS

16.15-17.00 Smaragdit - koreografia

17.00-17.45 Harmony - showtanssin koreografia


Pakila

10.30-11.10 Satutanssi (3-5 v)

11.10-12.00 Säihketanssi (4,5-6 v)

12.00-12.30 Topaasit - Nyky/showtanssin koreografia /MH

12.30-13.30 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko (Topaasit) /MH

13.30-14.00 Intensiivi 1 -koreografia /MH

14.00-15.00 Tähdet (8-10 v) -nykytanssin perustaso (Opaalit)

15.00-15.30 Opaalit - Nykytanssin koreografia

15.30-16.30 Kide (7-9 v) -baletin alkeisjatko


Sunnuntai

Metsälä, Kristallisali

10.30-11.00 Baletin soolot ja duot / IS+MB

11.00-12.15 Baletin tekniikka (12 +) edistyneet (Etude, Serenade) / IS+MB

12.15-12.45 Etuden balettivariaatiot / IS+MB

12.45-13.15 Serenade balettivariaatiot / IS+MB

13.15 - 13.45 Etude ja Serenade - Nykybaletin koreografia / IS+MB

16.15-17.30 Aikuisten baletti edistyneet / MT

17.30-18.00 Aikuisten Intensiivi: Helmet Baletti /MT

18.00-18.30 Soolot ja duot /MT

18.30-20.30 Aikuisten nykymix -Sunday edition + venyttelyt /MT


Metsälä, Helmisali

Latinoshown tiiviskurssit / Nämä kuuluvat LatinoShow-tunteihin. /MAK


Pakila

14.30-15.20 Säihketanssi (4,5-6 v) /NM

15.30-16.30 Tanssiteatterin kurssit 5:n kerran kurssit - ilmoittautuminen aukeaa elokuussa 2021 /NM

16.30-17.10 Satutanssi (3-5 v) / NM

17.10-18.00 Poikien tanssitemppuilu (4-6 v) /NM

18.00-19.00 Tuike (6-8v) -nyky/show alkeet /NM


Opettajat

CH Charlotta Huima

CR Catarina Ramos

IR Iina Ruohomäki

IS Iiris Salmenmaa

JT Jenna Tervala

KP Karoliina Papinoja

LP Laura Pentzin

MH Matleena Hyttinen

MK MarttaKuusela

MAK Maria Kangasaho

MB Maria Beseghi

NM Nina Mamia

SK Silja Kähkönen

MT Milena Tuominen

TT Tuisku Toivanen

VN Vera Nevanlinna