Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Lukujärjestys kevätkausi 2023

Kevätkausi 16.1. – 14.5.2023

Ilmoittautuminen kevätlukukaudelle 2023 on auki nykyisille oppilaille! Uusille oppilaille ilmoittautuminen avautuu maanantaina 5.12.2022.

Suluissa olevat tiedot ovat suosituksia. Tunnit kuitenkin avoimia kaikille. Esim. soolo/duot -tunnille voi ilmoittautua kuka vaan. Suluissa oleva ryhmä kertoo vain sen, että tämä aika voi sopia hyvin ko. ryhmän lukujärjestykseen.


Maanantai Kristallisali Haaga
15.15-15.45 Soolot ja Duot / TT
15.45-16.15 Melodyn soolot / TT
16.15-17.00 Ametistit -Showtanssin koreografia / TT
17.00-18.00 Loiste (11-13 v) showtanssin jatkotaso (Ametistit) / TT
18.00-19.00 Show-elementit (12 v +) edistyneet (Harmony) / TT
19.00-20.15 Showtanssin tekniikka (12 v+) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit) / TT

20.15-21.00 Mirage (13 v+) showtanssin koreografia (Rubiinit, Smaragdit) / TT


Maanantai Helmisali Haaga
15.30-16.30 Soolot ja Duot / KP

16.30-17.00 Safiirit - Nykytanssin koreografia / KP
17.00-18.00 Tähdet (9-11 v) -nykytanssin jatkotaso (Safiirit) / KP

18.00-19.00 Hohde (10-12 v) baletin perustaso (Spinellit, Etude) / MT

19.00-19.30 Hohde kärkitossu perustaso (Spinellit) /MT

19.30-20.00 Spinellit -Baletin koreografia / MT
20.00-21.15 Baletin (20 v +) jatkotaso (Helmet Baletti) / MT

Maanantai Jadesali Haaga

15.50-16.10 Soolot ja Duot / AT

16.10-17.10 Tähdet (8 -10 v) showtanssin perustaso / AT
17.10-18.00 Säihketanssi (4,5-6 v) / AT
18.00 -19.00 Taikatanssi (5,5-7 v) /KP
19.00-12.00 Nyky/showtanssin (9-14 v) alkeet /KP
20.00-20.30 Soolot ja Duot /KP
20.30-21.00 Soolot ja Duot / KP


Tiistai Kristallisali Haaga
15.00-16.00 Soolot ja Duot (Opaalit) / KP
17.00-17.30 Korallit -koreografia (Intensiivi 1) / KP
18.30-19.30 Tuike (7-8v) nyky/show alkeet / KP

19.30-20.30 Loiste (12-15 v) -showtanssin jatkotaso / KP

20.30-21.00 Jadet -koreografia (Intensiivi 3) / KP

Tiistai Helmisali Haaga

16.00-17.00 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso /IS

17.00-17.30 Opaalit -Baletin koreografia / IS

17.30-18.30 Kimalle (8-10 v) baletin perustaso (Opaalit) / IS
18.30-19.45 Baletin tekniikka (13 v +) edistyneet (Smaragdit) /LP
19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (13 v +) edistyneet (Smaragdit) / LP

Tiistai Jadesali Haaga
17.00-17.50 Säihketanssi (4,5-6 v) / EL
17.50-18.30 Satutanssi (3-5 v) / EL
18.30-19.30 Taikatanssi (5,5-7 v) / EL

19.30-20.45 Nyky/showtanssin (20 v+) jatkotaso (Helmet Show) / EL


Tiistai Pakila
17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / ON
17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v) / ON

18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / ON


Tiistai Viikki

16.30-17.30 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko / MK
17.30-18.10 Satutanssi (3-5 v) / MK

18.10–19.10 Taikatanssi (5,5-7 v) / MK


Keskiviikko Kristallisali Haaga

15.15-16.30 Hohde (11-13 v) baletin jatkotaso (Ametistit) / LP
16.30-17.00 Hohde kärkitossutyöskentely jatkotaso (Ametistit) / LP
17.00-17.30 Ametistit - Baletin koreografia / LP
17.30-18.30 Kide (7-9 v) -baletti alkeisjatko (Topaasit) / KP
18.30-19.00 Topaasit -Baletin koreografia / KP
19.00-20.15 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit) / KP
20.15-21.00 Eclipse (13 v+) nykytanssin koreografia (Smaragdit, Rubiinit, Melody) / KP

Keskiviikko Helmisali Haaga

15.00-15.30 Soolot ja duot / KP

15.30-16.30 Loiste (10-12 v) showtanssin perustaso /KP

16.30-17.30 Tähdet (9-11 v) showtanssin jatkotaso /KP
17.30-18.30 Tuike (7-8 v) nyky/show alkeet (Zirkonit) / IR
18.30-19.00 Zirkonit Nyky/showtanssin koreografia / IR

19.00-20.00 Nyky/showtanssin (20 v+) perustaso / IR


Keskiviikko Jadesali Haaga

16.00-17.00 Baletin (9-14 v) alkeet / AK

17.00-17.50 Säihketanssi (4,5-6 v) / AK

17.50-18.30 Satutanssi (3-5 v) / AK

18.30-19.30 Taikatanssi (5,5-7 v) / AK

19.30-20.30 Baletin (15 v +) alkeet / AK


Keskiviikko Pakila

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / ON

17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v) / ON

18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / ON


Torstai Kristallisali Haaga

16.15-16.45 Spinellit - Nykytanssin koreografia / TT

16.45-17.45 Loiste (10-12v) -nykytanssin perustaso (Spinellit) / TT

17.45-18.45 Tanssiakrobatia (10 v +) jatkotaso (Spinellit, Melody) / TT

18.45-19.15 Melodyn koreografia / TT

19.15-20.45 Nyky/Showtanssin (20 v +) edistyneet (Helmet Show) / MT

20.45-21.15 Helmet Show (20 v +) -koreografiaryhmä / MT

Torstai Helmisali Haaga

15.30-16.15 Nyky/Showtanssin Soolot ja Duot / MH
16.15-16.45 Kristallit Show -koreografia (Intensiivi 2) / MH
16.45-17.45 Loiste (10-12v) -showtanssin perustaso (Kristallit) / MH
17.45-18.45 Tähdet (8-10 v) showtanssin perustaso (Opaalit) / MH
18.45-19.15 Opaalit -Show/nykytanssin koreografia / MH
19.15-20.15 Commercial (12 v+) perustaso (Harmony) / MH
20.15-21.00 Harmony koreografia / MH


Torstai Jadesali Haaga

16.30-17.30 Baletin (9-14 v) alkeet / SO

17.30-18.30 Taikatanssi (5,5-7v) / SO

18.30-19.10 Satutanssi (3-5 v) / SO

19.15-20.15 Nyky/showtanssin (20 v+) alkeet / TT


Perjantai Kristallisali Haaga

15.45-16.15 Safiirit - Baletin koreografia / LP

16.15-17.15 Kimalle (9-11 v) baletin jatkotaso (Safiirit) / LP

17.15-17.45 Kimalle kärkitossu alkeet (Safiirit) / LP

18.00-18.30 Kehonhuolto (Etude,Serenade, Safiirit, Rubiinit) / MT

18.30-19.45 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade) / MT

19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (12 v +) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade)/ MT

20.15-20.45 Jadet ja Kvartsit baletti -koreografia / MT

20.15-20.45 Rubiinit ja Etude ja Serenade - Baletin koreografia / MT

Perjantai Helmisali Haaga

17.00-17.30 Baletin Soolot ja Duot / MT

17.30-18.00 Etuden variaatiot /MT

18.00-19.00 Kide (6-8 v) baletti alkeet (Zirkonit) / JO

19.00-19.15 Zirkonit-baletin koreografia / JO


Perjantai Jadesali Haaga

17.15-17.45 Taaperotanssi (2-3 v) / JO

17.45-18.45 Baletin (20 v +) alkeet / LP


Lauantai Kristallisali Haaga

9.00-10.00 Soolot ja duot / LM

10.00-11.00 Tähdet (9-11 v) showtanssin jatkotaso (Safiirit) / LM

11.00-11.30 Safiirit - Showtanssin koreografia / LM

11.30-12.00 Spinellit - Showtanssin koreografia / LM

12.00-13.00 Loiste (10-12 v) Showtanssin perustaso (Spinellit) / LM

13.00-14.00 Show-elementit (10 v+) jatkotaso (Spinellit, Melody) / LM

14.00-14.30 Kehonhuolto (Ametistit, Smaragdit, Spinellit) /IS

14.30-15.30 Loiste (11-13 v) nykytanssin jatkotaso (Ametistit) / LM

15.30-16.15 Ametistit - Nykytanssin koreografia / LM

16.15-17.00 Harmonyn soolot /LM


Lauantai Helmisali Haaga

8.45-9.15 Soolot ja duot (Topaasit) /AK

9.15-9.45 Topaasit -Nyky/showtanssin koreografia / AK

9.45-10.45 Tuike (7-9 v) nyky/show alkeisjatko (Topaasit) / AK

10.45-11.45 Tanssiakrobatia (8 v+) perustaso (Opaalit) / AK

11.45-12.45 Tähdet (8-10 v) nykytanssin perustaso (Opaalit) / AK

12.45-13.45 Neoklassinen tekniikka + koreografia (12 v +) jatko/edistyneet (Etude, Serenade) /IS

14.30-15.30 Latinoshow (12 v +) jatkotaso (Rubiinit, Smaragdit) / AT

15.30-16.15 Smaragdit ja Rubiinit -koreografia / AT

16.15-17.00 Latinoshow (10 v +) alkeet-perustaso (Ametistit) / AT



Lauantai Jadesali Haaga
11.30-12.10 Satutanssi (3-5 v)

13.30-14.00 Soolot ja duot (Smaragdit, Ametistit, Jadet) / AK

14.00-14.30 Soolot ja duot / IS


Sunnuntai Kristallisali Haaga
11.30-13.00 Baletin tekniikka (12 v+) edistyneet / joka 2. su (Etude, Serenade) /IS

13.00 - 14.00 Nykybaletin koreografia (Etude, Serenade) / IS

15.30-18.30 Latinoshown tiiviskurssit (latinoshow-tanssijolle) /MK
19.00-20.00 Helmet Show (20 v+) -koreografiaryhmä (1 krt/kk) / MT


Sunnuntai Helmisali Haaga

17.00-18.00 Häätanssikurssit /IS


Opettajat

AK Aino Karstinen

EL Elisa Lejeune

IR Iina Ruohomäki

IS Iiris Salmenmaa

JO Juulia Oinonen

KP Karoliina Papinoja

LM Lara Müller

LP Laura Pentzin

MH Matleena Hyttinen

MK Martta Kuusela

MAK Maria Kangasaho

MP Milja Parhiala

MB Maria Beseghi

NM Nina Mamia

ON Oona Noras

SO Selena Ortiz de Zarate

AT Anniina Talka

MT Milena Tuominen

TT Tuisku Toivonen