Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Tanssilan lukujärjestys kevät 2022

Kevätkausi 17.1. - 15.5.2022

Uusien oppilaiden ilmoittautuminen alkaa 1.12.2021. Lämpimästi tervetuloa!

Seuraava hakutilaisuus koreografia-, intensiivi- ja edustusryhmiin torstaina 9.12.2021 klo 18.30 alkaen.

Hae ryhmiin!

Tanssilan koulutuspolku.PDF

Suluissa oleva edustusryhmän nimi tarkoittaa, että tämä tunti on suositeltu ko. ryhmälle. Tunti on kuitenkin normaaliin tapaan avoin kaikille tanssijoille eikä tunnille osallistuminen edellytä edustusryhmissä toimimista.


Maanantai

Metsälä, Kristallisali

15.30-16.15 Soolot ja Duot / TT

15.30-16.15 Melody -Showtanssin koreografia /TT

16.15-17.00 Ametistit - Showtanssin koreografia / TT

17.00-18.00 Loiste (11-13 v) -showtanssin jatkotaso (Ametistit) / TT

18.00-19.00 Baletin tekniikka (10 v +) avoin taso 60 min (Etude, Serenade) / IS

19.00-20.15 Showtanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit) / TT

20.15-21.00 Mirage (13 v+) - Showtanssin koreografiaryhmä (Rubiinit, Smaragdit) / TT

Metsälä, Helmisali

17.00-18.00 Kide (6-8 v) -baletin alkeet / IS

18.00-19.00 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / TT

19.00-20.00 Aikuisten baletti alkeet (15 v +) / IS


Haaga

16.30-17.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso / MP

17.30- 18.20 Säihketanssi (4,5-6 v) / MP

18.20-19.20 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / MP


Pakila

15.15-15.45 Soolot ja Duot /KP

15.45-16.30 Soolot ja Duot / KP

16.30-17.15 Safiirit - Nykytanssin koreografia / KP

17.15-18.15 Tähdet (9-11 v) -nykytanssin jatkotaso (Safiirit) / KP

18.15 -19.05 Säihketanssi (4,5-6 v) / KP


Tiistai

Metsälä, Kristallisali

15.00-16.00 Soolot ja Duot / CH

16.00-17.00 Hohde (10-12 v) -baletin perustaso (Spinellit) / CH

17.00-17.30 Opaalit - Showtanssin koreografia / KP

17.30-18.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso (Opaalit) / KP

18.30-19.30 Taikatanssi (5,5-7 v) / KP

20.00-20.30 Kärkitossutyöskentely (13 v +) edistyneet (Smaragdit) / MB

20.30-21.15 Fortuna (13 v +) -baletin koreografiaryhmä / MB


Metsälä, Helmisali

15.05-16.00 Soolot ja Duot / KP

16.00-17.00 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / KP

17.00-17.30 Hohde kärkitossutyöskentelyn perustaso (Spinellit) / CH

17.30-18.00 Spinellit - Baletin koreografia / CH

18.00-18.50Säihketanssi (4,5-6 v) / CH

18.45-20.00 Baletin tekniikka edistyneet (13 v +) (Smaragdit) / MB (ryhmä vaihtaa Kristalli-saliin n. 19.30)

19.30-20.00Soolot ja Duot /KP

Haaga

16.30-17.30 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso / SK

17.30-18.20 Säihketanssi (4,5-6 v) / SK

18.20-19.20 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / SK

19.20-20.20 Nyky/showtanssin alkeet (9-14 v) / SK


Pakila

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / VN

17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v) / VN

18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / VN


Viikki

16.30-17.30 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / MK

17.30-18.10 Satutanssi (3-5v) / MK

18.10–19.10 Taikatanssi (5,5-7v) / MK


Keskiviikko

Metsälä, Kristallisali

16.15-17.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso / CH

17.15 - 17.45 Intensiivi 2 -koreografia / CH

17.45-18.45 Kide (7-9 v) -baletin alkeisjatko (Topaasit) / CH

18.45-19.15 Topaasit -baletin koreografia / CH

19.15-20.15 Aikuisten baletti perustaso (15 v +) / CH

20.15-20.45 Baletin soolot ja duot / CH


Metsälä, Helmisali

16.15-17.15 Baletin alkeet (9-14 v) / JT

17.15-17.45 Soolot ja Duot / JT

17.45-18.45 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet (Zirkonit) / JT

18.45-19.15 Zirkonit -nyky/showtanssin koreografia / JT

19.15-20.30 Aikuisten nyky/show jatko-edistyneet / JT

20.30-21.00 Aikuisten intensiivi Helmi Show / JT


Haaga

16.10-17.10 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso / SK

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / SK

17.50-18.50 Taikatanssi (5,5-7 v) / SK

18.50-19.50 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso / SK


Pakila

16.00-16.30 Soolot ja Duot / KP

16.30-17.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso /KP

17.30-18.30 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / KP

18.30-19.00 Melody ja Harmony koreografia / KP

19.00-20.15 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Melody, Rubiinit, Smaragdit) / KP

20.15-21.00 Eclipse (13 v +) - Nykytanssin koreografiaryhmä / KP


Torstai

Metsälä, Kristallisali

15.00-15.45 Soolot ja duot / LP

15.45-16.15 Etude - Baletin koreografia / LP

16.15-17.30 Hohde (11-13 v) -baletin jatkotaso (Ametistit) / LP

17.30-18.00 Ametistit - Baletin koreografia / LP

18.00-19.00 Kimalle (8-10 v) -baletin perustaso (Opaalit) / MT

19.00-19.30 Opaalit - Baletin koreografia / MT

19.30-21.00 Aikuisten nykymix / MT


Metsälä, Helmisali

17.00 -18.00 Taikatanssi (5,5-7 v) / IR

18.00-18.30 Hohde kärkitossutyöskentely jatkotaso (Ametistit) / LP

18.30-19.15 Tanssi-improvisaatio (Melody, Harmony) / IR

19.15-20.15 Melody ja Harmony soolot / IR


Haaga

16.00-17.00 Baletin alkeet (9-14 v) / SO

17.00-17.40 Satutanssi (3-5 v) / SO

17.40-18.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / SO

18.40-19.40 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / SO


Pakila

16.30-17.30 Hiphop perustaso (7+) / MP

17.30-18.10 Satutanssi (3-5 v) / MP

18.15-19.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso (Spinellit) / MP

19.15-20.00 Spinellit - Showtanssin koreografia / MP

20.00-21.00 Aikuisten nyky/show alkeet / MP


Perjantai

Metsälä, Kristallisali

15.45-16.15 Safiirit - Baletin koreografia / SK

16.15-17.15 Kimalle (9-11 v) -baletin jatkotaso (Safiirit) / SK

17.15-17.45 Kimalle kärkitossutyöskentelyn alkeet (Safiirit) / TK

18.00-18.30 Kehonhuolto (Etude, Serenade, Safiirit, Rubiinit) / TK

18.30-19.45 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade) / TK

19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (12 v+) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade) / TK

20.15-20.45 Serenade - Baletin koreografia / TK


Metsälä, Helmisali

17.15-17.45 Rubiinit -Baletin koreografia / SK

17.45-18.45 Kide (6-8 v) -baletti alkeet (Zirkonit) / SK

18.45-19.00 Zirkonit - Baletin koreografia / SK
19.00-19.40 Soolot ja duot / SK


Lauantai

Metsälä, Kristallisali

10.00-10.45 Safiirit - Showtanssin koreografia / JT

10.45-11.45 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso (Safiirit) / JT

11.45-12.45 Loiste (10-12 v) -nykytanssin perustaso (Spinellit) /JT

12.45-13.30 Spinellit - Nykytanssin koreografia / JT

13.30-14.00 Kehonhuolto (Spinellit, Ametistit, Smaragdit) / MB

14.00-15.00 Loiste (11-13 v) nykytanssin jatkotaso (Ametistit) / JT

15.00-15.45 Ametistit - Nykytanssin koreografia / JT

16.00-17.45 Harmony - Showtanssin koreografia


Metsälä, Helmisali

9.30-10.10 Satutanssi (3-5 v) / opettaja varmistuu myöhemmin

10.15-11.15 Taikatanssi (5,5-7 v) / opettaja varmistuu myöhemmin

11.15-11.55 Soolot / opettaja varmistuu myöhemmin

12.00-12.30 Balettisoolot / MB

12.30-13.30 Neoklassinen tekniikka + koreografia (Etude, Serenade) / MB

13.30-14.00 Intensiivi 3 -koreografia / JT

14.00-14.45 Smaragdit -koreografia / opettaja varmistuu myöhemmin

15.00-16.00 Latinoshow jatkotaso (Rubiinit, Smaragdit) / opettaja varmistuu myöhemmin

16.00-16.45 Latinoshow alkeet (Ametistit) / opettaja varmistuu myöhemmin


Pakila

10.30-11.10 Satutanssi (3-5 v) / MP

11.10-12.00 Säihketanssi (4,5-6 v) / MP

12.00-12.30 Opaalit - Nykytanssin koreografia / MP

12.30-13.30 Tähdet (8-10 v) -nykytanssin perustaso (Opaalit) / MP

13.30-14.00 Intensiivi 1 -koreografia / MH

14.00-15.00 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko (Topaasit) / MH

15.00-15.30 Topaasit - Nyky/showtanssin koreografia / MH


Sunnuntai

Metsälä, Kristallisali

11.00-12.15 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Serenade) / IS+MB

12.15-12.45 Etuden balettivariaatiot / IS+MB

12.45-13.15 Serenade balettivariaatiot / IS+MB

13.15 - 13.45 Etude ja Serenade - Nykybaletin koreografia / IS+MB

18.00-19.30 Aikuisten nykymix -koreografiaryhmä / MT


Metsälä, Helmisali

15.30-17.00 Latinoshown tiiviskurssit


Pakila

15.40-16.30 Säihketanssi (4,5-6 v) / NM

16.30-17.10 Satutanssi (3-5 v) / NM

17.10-18.00 Poikien tanssitemppuilu (4-6 v) / NM


Opettajat

CH Charlotta Huima

IR Iina Ruohomäki

IS Iiris Salmenmaa

JT Jenna Tervala

KP Karoliina Papinoja

KR Katja Rautio

LP Laura Pentzin

MH Matleena Hyttinen

MK Martta Kuusela

MAK Maria Kangasaho

MP Milja Parhiala

MB Maria Beseghi

NM Nina Mamia

RAN Ritva Anneli Norkia

SK Silja Kähkönen

SO Selena Ortiz de Zarate

MT Milena Tuominen

TT Tuisku Toivonen

VN Vera Nevanlinna