Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €

Tanssilan lukujärjestys kevät 2022

Kevätkausi 17.1. - 15.5.2022

Päivät jolloin ei ole tanssinopetusta:

  • Ma21.-Su 27.2.2022 Hiihtoloma
  • Pe 15.4.- Ma 18.4.2022 Pääsiäisloma
  • Su 1.5.2022 Vappupäivä
  • To 26.5.2022 Helatorstai

Näiden päivien tunnit voi hyvittää kauden aikana muilla samantasoisilla tunneilla omien aikataulujen mukaisesti.

Huom! Aikuisten tanssikausi alkaa 28.2.2002 (12 vk).

Hae erikoisryhmiin!

Tanssilan koulutuspolku.PDF

Suluissa oleva edustusryhmän nimi tarkoittaa, että tämä tunti on suositeltu ko. ryhmälle. Tunti on kuitenkin normaaliin tapaan avoin kaikille tanssijoille eikä tunnille osallistuminen edellytä edustusryhmissä toimimista.


Maanantai

Metsälä, Kristallisali

15.45-16.15 Soolot ja Duot / TT

15.30-16.15 Melody -Showtanssin koreografia /TT

16.15-17.00 Ametistit - Showtanssin koreografia / TT

17.00-18.00 Loiste (11-13 v) -showtanssin jatkotaso (Ametistit) / TT (Lähes täynnä)

18.00-19.00 Baletin tekniikka (10 v +) avoin taso 60 min (Etude, Serenade) / MT

19.00-20.15 Showtanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Rubiinit, Smaragdit) / TT

20.15-21.00 Mirage (13 v+) - Showtanssin koreografiaryhmä (Rubiinit, Smaragdit) / TT

Metsälä, Helmisali

17.00-18.00 Kide (6-8 v) -baletin alkeet / MT

18.00-19.00 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / TT

19.00-20.00 Aikuisten baletti alkeet (15 v +) / MT (28.2 -15.5.2022)


Haaga

16.30-17.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso / MP

17.30- 18.20 Säihketanssi (4,5-6 v) / MP

18.20-19.20 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / MP


Pakila

15.25-16.30 Soolot ja Duot / KP

16.30-17.15 Safiirit - Nykytanssin koreografia / KP

17.15-18.15 Tähdet (9-11 v) -nykytanssin jatkotaso (Safiirit) / KP (Lähes täynnä)

18.15 -19.05 Säihketanssi (4,5-6 v) / KP


Tiistai

Metsälä, Kristallisali

15.00-16.00 Soolot ja Duot / CH

16.00-17.00 Hohde (10-12 v) -baletin perustaso (Spinellit) / CH

17.00-17.30 Opaalit - Showtanssin koreografia / KP

17.30-18.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso (Opaalit) / KP (Lähes täynnä)

18.30-19.30 Taikatanssi (5,5-7 v) / KP

20.00-20.30 Kärkitossutyöskentely (13 v +) edistyneet (Smaragdit) / MB

20.30-21.15 Fortuna (13 v +) -baletin koreografiaryhmä / MB


Metsälä, Helmisali

15.05-16.00 Soolot ja Duot / KP

16.00-17.00 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / KP

17.00-17.30 Hohde kärkitossutyöskentelyn perustaso (Spinellit) / CH

17.30-18.00 Spinellit - Baletin koreografia / CH

18.00-18.50 Säihketanssi (4,5-6 v) / CH (Täynnä)

18.45-20.00 Baletin tekniikka edistyneet (13 v +) (Smaragdit) / MB (ryhmä vaihtaa Kristalli-saliin n. 19.30)


Haaga

16.30-17.30 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso / SK (Lähes täynnä)

17.30-18.20 Säihketanssi (4,5-6 v) / SK (Täynnä)

18.20-19.20 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / SK (Täynnä)



Pakila

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / IR ja ON

17.50-18.40 Säihketanssi (4,5-6 v) / IR ja ON (Täynnä)

18.40-19.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / IR ja ON (Lähes täynnä)


Viikki

16.30-17.30 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko / MK

17.30-18.10 Satutanssi (3-5v) / MK

18.10–19.10 Taikatanssi (5,5-7v) / MK (Täynnä)


Keskiviikko

Metsälä, Kristallisali

16.15-17.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso / CH (Lähes täynnä)

17.15 - 17.45 Intensiivi 2 -koreografia / CH

17.45-18.45 Kide (7-9 v) -baletin alkeisjatko (Topaasit) / CH

18.45-19.15 Topaasit -baletin koreografia / CH

19.15-20.15 Aikuisten baletti perustaso (15 v +) / CH (28.2 -15.5.2022)

20.15-20.45 Baletin soolot ja duot / CH


Metsälä, Helmisali

17.15-17.45 Soolot ja Duot / JT

17.45-18.45 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet (Zirkonit) / JT

18.45-19.15 Zirkonit -nyky/showtanssin koreografia / JT


Haaga

16.10-17.10 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso / SK

17.10-17.50 Satutanssi (3-5 v) / SK

17.50-18.50 Taikatanssi (5,5-7 v) / SK (Täynnä)


Pakila

16.00-16.30 Soolot ja Duot / KP

16.30-17.30 Tähdet (8-10 v) -showtanssin perustaso /KP

17.30-18.30 Tuike (6-8 v) -nyky/show alkeet / KP

18.30-19.45 Nykytanssin tekniikka (12 v +) edistyneet (Melody, Rubiinit, Smaragdit) / KP

19.45-20.30 Eclipse (13 v +) - Nykytanssin koreografiaryhmä / KP

20.30-21.00 Soolot ja duot / KP


Torstai

Metsälä, Kristallisali

15.00-15.45 Soolot ja duot / LP

15.45-16.15 Etude - Baletin koreografia / LP

16.15-17.30 Hohde (11-13 v) -baletin jatkotaso (Ametistit) / LP

17.30-18.00 Ametistit - Baletin koreografia / LP

18.00-19.00 Kimalle (8-10 v) -baletin perustaso (Opaalit) / MT

19.00-19.30 Opaalit - Baletin koreografia / MT

19.30-21.00 Aikuisten nykymix / MT (28.2 -15.5.2022)


Metsälä, Helmisali

18.00-18.30 Hohde kärkitossutyöskentely jatkotaso (Ametistit) / LP


Haaga

16.00-17.00 Baletin alkeet (9-14 v) / SO

17.00-17.40 Satutanssi (3-5 v) / SO

17.40-18.40 Taikatanssi (5,5-7 v) / SO (Lähes täynnä)


Pakila

17.30-18.10 Satutanssi (3-5 v) / MP

18.15-19.15 Loiste (10-12 v) -showtanssin perustaso (Spinellit) / MP (Lähes täynnä)

19.15-20.00 Spinellit - Showtanssin koreografia / MP



Perjantai

Metsälä, Kristallisali

15.45-16.15 Safiirit - Baletin koreografia / SK

16.15-17.15 Kimalle (9-11 v) -baletin jatkotaso (Safiirit) / SK (Lähes täynnä)

17.15-17.45 Kimalle kärkitossutyöskentelyn alkeet (Safiirit) / TK

18.00-18.30 Kehonhuolto (Etude, Serenade, Safiirit, Rubiinit) / TK

18.30-19.45 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade) / TK

19.45-20.15 Kärkitossutyöskentely (12 v+) edistyneet (Etude, Rubiinit, Serenade) / TK

20.15-20.45 Serenade - Baletin koreografia / TK


Metsälä, Helmisali

17.15-17.45 Rubiinit -Baletin koreografia / SK

17.45-18.45 Kide (6-8 v) -baletti alkeet (Zirkonit) / SK

18.45-19.00 Zirkonit - Baletin koreografia / SK (Lähes täynnä)
19.00-19.40 Soolot ja duot / SK


Lauantai

Metsälä, Kristallisali

10.00-10.45 Safiirit - Showtanssin koreografia / JT

10.45-11.45 Tähdet (9-11 v) -showtanssin jatkotaso (Safiirit) / JT

11.45-12.45 Loiste (10-12 v) -nykytanssin perustaso (Spinellit) /JT

12.45-13.30 Spinellit - Nykytanssin koreografia / JT

13.30-14.00 Kehonhuolto (Spinellit, Ametistit, Smaragdit) / MB

14.00-15.00 Loiste (11-13 v) nykytanssin jatkotaso (Ametistit) / JT (Lähes täynnä)

15.00-15.45 Ametistit - Nykytanssin koreografia / JT



Metsälä, Helmisali

10.00-11.00 Taikatanssi (5,5-7 v) / NM ja ON

11.00-12.00 Poikien tanssitemppuilu (4-6 v) / NM ja ON

12.00-12.30 Balettisoolot / MB

12.30-13.30 Neoklassinen tekniikka + koreografia (Etude, Serenade) / MB

13.30-14.00 Intensiivi 3 -koreografia / JT

14.00-14.45 Smaragdit -koreografia / JK+IS

15.00-16.00 Latinoshow jatkotaso (Rubiinit, Smaragdit) / JK

16.00-16.45 Latinoshow alkeet (Ametistit) / JK


Pakila

11.10-12.00 Säihketanssi (4,5-6 v) / MP

12.00-12.30 Opaalit - Nykytanssin koreografia / MP

12.30-13.30 Tähdet (8-10 v) -nykytanssin perustaso (Opaalit) / MP (Lähes täynnä)

13.30-14.00 Korallit (Intensiivi 1) -koreografia / MH

14.00-15.00 Tuike (7-9 v) -nyky/show alkeisjatko (Topaasit) / MH (Lähes täynnä)

15.00-15.30 Topaasit - Nyky/showtanssin koreografia / MH


Sunnuntai

Metsälä, Kristallisali

11.00-12.15 Baletin tekniikka (12 v +) edistyneet (Etude, Serenade) / LP+MB

12.15-12.45 Etuden balettivariaatiot / LP+MB

12.45-13.15 Serenade balettivariaatiot / LP+MB

13.15 - 13.45 Etude ja Serenade - Nykybaletin koreografia / LP+MB

18.00-19.30 Aikuisten nykymix -koreografiaryhmä / MT (28.2 -15.5.2022)


Metsälä, Helmisali

15.30-17.00 Latinoshown tiiviskurssit - aikataulut ilmoitetaan kauden alussa tanssijoille




Opettajat

CH Charlotta Huima

IR Iina Ruohomäki

IS Iiris Salmenmaa

JK Julianna Kauhaniemi

JT Jenna Tervala

KP Karoliina Papinoja

LP Laura Pentzin

MH Matleena Hyttinen

MK Martta Kuusela

MAK Maria Kangasaho

MP Milja Parhiala

MB Maria Beseghi

NM Nina Mamia

ON Oona Noras

SK Silja Kähkönen

SO Selena Ortiz de Zarate

MT Milena Tuominen

TT Tuisku Toivonen